o nas kursy dla firm karty CV enoturystyka wydarzenia czytelnia informator

ďťż
SZKOLENIA DLA FIRM
• Komentowane
  degustacje win

• Degustacje na opak
• Komentowane kolacje
• Indywidualne szkolenia
  winiarskie

• Wyjazdy z winem w tle

KURSY WIEDZY O WINIE
• ENO 1W - info, program
Zgłoś się na kurs
Regulamin ENO1

• ENO 2 - info
Regulamin ENO2/ENO3/ENO4

Archiwum kursĂłw

Numer konta
   bankowego


KURS W PREZENCIE

NAJBLIĹťSZE KURSY PODSTAWOWE
WARSZAWA WARSZAWA
• 14/15 maja 2016 rezerwuj
wolne miejsca: 10


Poznaj swoje terroir
terenowa gra miejska dla miłośników wina
Kraków, 15 października 2011

Poznaj swoje terroir to terenowa gra miejska dla miłośników wina. Francuskim słowem terroir określa się splot warunków geologicznych i klimatycznych, które nadają winu ściśle określony i niepowtarzalny charakter. W znaczeniu przenośnym, na użytek naszej gry, nazywamy tak zespół miejsc, ludzi, wydarzeń, całą tę specyficzną atmosferę, które określają przestrzeń, w której wino kupujemy, pijemy, smakujemy, omawiamy.

Zapraszamy do udziału w grze miejskiej, której celem jest przybliżenie miłośnikom wina przestrzeni winiarskiej Krakowa. Pokażemy Wam przyjazne miejsca (winiarnie i sklepy specjalistyczne), gdzie zamawiający kieliszek wina czy kupujący butelkę jest mile widzianym klientem a obsługa kompetentnie doradzi. Wskażemy kilka win, które warto spróbować, nie nadwyrężając zbytnio smaku i zawartości portfela. Wszystko to w jedno popołudnie, w sobotę 15 października 2011 w rejonie Starego Miasta w Krakowie.

Co to jest? Gra miejska łączy w sobie elementy spaceru (trasa mierzy łącznie ok. 7 km), przechadzki historycznej po urokliwych zaułkach Starego Miasta oraz spotkania winiarskiego. Uczestnicy pracując w kilkuosobowych zespołach mają za zadanie pokonać całą trasę przemieszczając się od miejsca do miejsca, którymi są winiarnie i sklepy specjalistycznymi. Kolejne miejsca należy odszukać kierując się sukcesywnie udzielanymi wskazówkami. By uzyskać wskazówkę trzeba będzie rozwiązać zagadkę lub wykonać nieskomplikowane zadanie. Dodatkowo w fabułę gry wplecione są odniesienia historyczne, pozwalające zebrać kolejne elementy hasła.

Dla kogo? Gra miejska kierowana jest do osób interesujących się winem, pragnących pogłębić znajomość miejsc i osób tworzących winiarski pejzaż Krakowa. Kluczowym elementem jest możliwość bezpośredniego kontaktu z właścicielami lokali (winiarni i sklepów specjalistycznych), poznanie ich osobowości i pasji winiarskiej. Do udziału w grze nie jest konieczna duża wiedza winiarska. Jeżeli jesteś osobą otwartą, gotową na podjęcie wyzwań (niewielkich) a uśmiech często gości na Twojej twarzy to jest to impreza dla Ciebie!

Kiedy? Gra miejska odbędzie się w sobotę 15 października 2011 r. Spotykamy się pomiędzy 11.30 a 12.30 na Rynku Głównym, po jego zachodniej stronie. Będziemy czekać na Was pod arkadami Sukiennic w pobliżu Wieży Ratuszowej. Zakończenie części spacerowej gry planowane jest o godzinie 17. Zespoły, które dotrą do miejsca zakończenia trasy i odgadną hasło zostaną nagrodzone upominkiem. W miejscu zakończenia trasy uczestnicy gry będą mogli indywidualnie powalczyć w konkursach o atrakcyjne nagrody. Zakończenie gry planowane jest na godzinę 19.

Udział w grze jest bezpłatny. Ilość miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Zapraszamy!

Grę zorganizował serwis informacyjny Wino w Krakowie. Więcej informacji można znaleźć na stronie winowkrakowie.wordpress.com oraz www.facebook.com/winowkrakowie